20 March, 2013

Rezultate meritorii la diverse Concursuri (judeţene, interjudeţene, naţionale, internaţionale)

Felicitări elevilor laureaţi şi profesorilor lor!

Alexandru Bădescu, cls. a XII-a E, profesor dr. Cătălin Pană
Premiul I- Concursul Național de Matematică „Euclid”, etapa I
Premiul I- Concursul Național de Matematică „Euclid”, etapa a II-a
Premiul II- Concursul Național de Matematică „Tehnici Matematice”, etapa naţională
Menţiune - Concursul Naţional de Matematică Aplicată "Adolf Haimovici", etapa judeţeană, calificat la etapa naţională. 
                                                                            

Cosmina Dejescu, cls. a XII-a E, profesor dr. Cătălin Pană
Premiul al II-lea - Concursul Naţional de Matematică Aplicată "Adolf Haimovici", etapa judeţeană, calificată la etapa naţională.

Barbu Mihai, cls. a VI-a B, profesor Simona Pozinărea

Premiul I- Concursul internațional de matematică „The clock-tower school”
Premiul II- Concursul internațional de matematică „The clock-tower school”, Juniori II
Premiul II- Concursul național de matematică „Lumina math”, etapa națională+ tabără națională pentru primul loc la nivel de județ
Premiul I- Concursul național de matematică „Euclid”, etapa I
Premiul I- Concursul național de matematică „Euclid”, etapa a II-a
Premiul II- Concursul național de matematică „Arhimede”, etapa I

Matemetică. Rezultate deosebite. Semestrul I, an şcolar 2012-2013. 
Profesor coordonator, doamna Roxana Aron

Concursul Naţional Lumina Math
Andrei Arnăutu - clasa a VII-a B, premiul II
Cristian Niţă - clasa a VII-a B, premiul II
Andrei Drăghici - clasa a VII-a B, premiul III
Miruna Petcan – clasa a VII-a B, premiul III
Medeea Florescu – clasa a V-a A, premiul III

Concursul Naţional Arhimede, etapa I 
Medeea Florescu – a V-a A, premiul II
Ana Maria Roangheşi – a V-a A, menţiune
Ana Maria Tărbujaru- a V-a A, menţiune
Anelice Popescu – a V-a A, menţiune
Miruna Petcan – a VII-a B, premiul I
Anca Scarlat – a VII-a B, premiul II
Adrian Bărbulescu  - a VII-a B, menţiune,
Andrei Smărăndoiu – a IX-a A, menţiune
Andrei Popescu – a IX-a A, menţiune
Radu Lăcraru – a IX-a A, menţiune
Dragoş Muşan – a IX-a A, menţiune
Alexandru Mereu – a IX-a A, menţiune
Valentin Piele - a IX-a A, menţiune
Daniel Hainagiu – a X-a B, premiul II
Andreea Popescu – a X-a B, premiul II
Valentin Modan - - a XI-a B, menţiune

 Concursul Euclid, etapa I 
Rareş Pana - clasa a V-a A, premiul I
Ana Maria Roangheşi- clasa a V-a A, premiul I
Ana Maria Cotoarbă - clasa a V-a A, premiul II
Radu Niţă - clasa a V-a A, premiul II
Medeea Florescu - clasa a V-a A, premiul III
Mihai Florescu - clasa a V-a A, premiul III
 Ştefan Fărcăşanu - clasa a V-a A, menţiune
Gabriela Şoimu - clasa a V-a A, menţiune
 Ştefan Alexandrescu- clasa a V-a A, menţiune
Anelice Popescu- clasa a V-a A, menţiune
Bogdana Alivezache - clasa a V-a A, menţiune
Rareş Albinaru - clasa a V-a A, menţiune
Maria Buşe - clasa a V-a A, menţiune
Lucia Dinu - clasa a V-a A, menţiune
Andrei Arnăutu - clasa a VII-a B, premiul I
Anca Scarlat - clasa a VII-a B, premiul II
Adrian Brabete - clasa a VII-a B, premiul II
Cristian Niţă - clasa a VII-a B, premiul III
Adrian Bărbulescu - clasa a VII-a B, premiul III
Oana Radu - clasa a VII-a B, menţiune
Elena Şerban - clasa a VII-a B, menţiune
Simîna Ştefan - clasa a VII-a B, menţiune
Andreea Popescu - clasa a VII-a B, menţiune
Iustin Teodorescu - clasa a VII-a B, menţiune
Alexandra Mitulescu - clasa a VII-a B, menţiune
Alexandros Elias - clasa a VII-a B, menţiune
Emanuel Muja - clasa a VII-a B, menţiune
Bianca Vîlculescu - clasa a VII-a B, Menţiune
Maria Vlăducu - clasa a VII-a B, Menţiune
Bogdan Ionescu - clasa a VII-a B, Menţiune 
Andrei Smărăndoiu - clasa a IX-a A, premiul I
Irina Daneş - clasa a IX-a A, premiul I
Radu Lăcraru - clasa a IX-a A, premiul I
Dragoş Muşan - clasa a IX-a A, premiul I
Andrei Popescu - clasa a IX-a A, premiul I
Irina Anghelescu - clasa a IX-a A, premiul II
Costin Dogaru - clasa a IX-a A, premiul II
Valentin Piele - clasa a IX-a A, premiul II
Teodora Aron - clasa a IX-a A, premiul II
Anca Nicu - clasa a IX-a A, premiul II
Alexandru Vochescu - clasa a IX-a A, premiul II
Alexandru Mereu - clasa a IX-a A, premiul III
Dragoş Bologa- clasa a IX-a A, premiul III
Daniel Hainagiu - clasa a X-a B, premiul I
Ştefan Stoica - clasa a X-a B, premiul I
Maria Aron- clasa a X-a B, premiul I
Ştefan Dascălu - clasa a X-a B, premiul II
Vlad Fulgescu - clasa a X-a B, premiul II
Ovidiu Dăncilă - clasa a X-a B, premiul II
Aida Gherguş - clasa a X-a B, premiul II
Cosmîna Mihăilă - clasa a X-a B, premiul III
Adina Amza - clasa a X-a B, premiul III
Daniel Bălteanu - clasa a X-a B, premiul III
Alexandru Barbu - clasa a X-a B, premiul III
Bianca Scîntei - clasa a X-a B, premiul III
Ionut Suciu - clasa a XI-a B, premiul I
Alexandru Glonţ - clasa a XI-a B, premiul I
Valentin Modan - clasa a XI-a B, premiul II
Vlad Chichirău - clasa a XI-a B, premiul II
Roangheşi Ana Maria - clasa a V-a, premiul III
Florescu Medeea - clasa a V-a, premiul III
Popescu Anelice - clasa a V-a, menţiune (locul IV)
                                                                                     
                                               Concursul Evaluare în matematică, etapa I
Rusu Irina - clasa a V-a A, menţiune
Alevizache Bogdana – clasa a V-a A, menţiune, premiul III
Cotoarbă Ana Maria - clasa a V-a A, menţiune, premiul III
Dinu Lucia - clasa a V-a A, menţiune
Fărcăşanu Ştefan - clasa a V-a A, menţiune
Şoimu Gabriela - clasa a V-a A, premiul III
Arnăutu Andrei - clasa a VII-a B, premiul III
Niţă Cristian - clasa a VII-a B, menţiune
Scarlat Anca - clasa a VII-a B, menţiune
Lăcraru Radu - clasa a IX-a A, premiul I, medalie de aur
Muşan Dragoş - clasa a IX-a A, premiul I, medalie de aur
Smărăndoiu Andrei - clasa a IX-a A, premiul II, medalie de argint
Piele Valentin - clasa a IX-a A, premiul III, medalie de bronz
Daneş Irina - clasa a IX-a A, menţiune
Aron Teodora - clasa a IX-a A, menţiune
Mereu Alexandru - clasa a IX-a A, menţiune
Bologa Alexandru - clasa a IX-a A, menţiune
Popescu Andrei - clasa a IX-a A, menţiune
Suciu Ioan - clasa a XI-a A, premiul I
 
Sîiulescu Adam Gabriel, cls. a VII-a B, profesor Mirela Tamaş
Locul I şi Cupă la Concursul Naţional „La Școala cu Ceas”
Locul I şi calificat la Concursul Interjudeţean „Un singur Pământ”, de la Craiova
Premiul I la faza județeană şi calificat la faza națională a Concursului  Național de  Geografie Terra-Bucureşti. Acest concurs este echivalentul olimpiadei la geografie pentru cei mici.




Links to this post:

Create a Link

<< Home